طلبگی و هزار و یک ...

طلبگی و هزار و یک ...

بسم الله الرحمن الرحیم


×××××××××××××××××××
سرمایه محبت زهراست دین ما

ما دین خویش را به دو دنیا نمیدهیم
×××××××××××××××××××

طلبگی شغل نیست. رسالت است. مأموریت است. ادامه حرکت پیامبران الهی در طول تاریخ بشری است.

×××××××××××××××××××
غالب مطالب این تارنما قلم خود این حقیر هست و جریان کپی پیست به اینجا راهی ندارد .
×××××××××××××××××××
احتمالا به بزرگوارانی که آدرس نمیذارن جواب داده نخواهد شد .
×××××××××××××××××××
کلاً اعتقادی به تبادل لینک ندارم ؛ صلاح دونستید لینک کنید ، وبلاگ های فعال و ارزشی بدون تقاضای تبادل ، لینک خواهند شد .
×××××××××××××××××××
همسایه ی حضرت رضاییم ،هفته ای یک بار ، یک سلام به نیابت از مومنین و آشنایان سایبری هست ان شا الله.
×××××××××××××××××××
بحمد خدا روز ولادت حضرت جواد تو حرم امام مهربونی ها با یه طلبه سادات عهد یاری و یاوری بستیم و ولادت حضرت رضا رفتیم زیر یه سقف.

تنها امیدمان لبخند ‏‏صدیقه طاهره فاطمه زهرا ...
×××××××××××××××××××

عقیده دارم طلبگی جهاده ... اما همسر طلبه بودن جهاد اکبر است / خدا این کنیزای مخصوص حضرت زهرا را نصرت و تایید بفرماید .
بعضیاشون واقعاً از همه چیز زندگیشون ، از ارزوهای دنیویشون از حق و حقوقشون گذشتند تا خادمی سرباز امام زمان را کنند ... کثّرالله امثالهم /

×××××××××××××××××××


×××××××××××××××××××

چشم من و امر ولی ؛ جان من و سیّد علی /

بایگانی

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم


داشتم فکر میکردم ...

چه حیف که ما حضور امامانمان را درک نکردیم ... زمان زمام داریشان نبودیم ...

چه سخت است سردرگمی ... چه درد است که ولی ای بالای سرمان نباشد تا دستمان را بگیرد و در دست خدا بگذارد ... بین همین غصه هایم بود ... دلم به نور حدیثی روشن شد .. قلبم آرام گرفت

و اما الحودث الواقعه فارجعوا فیها الی رواه احادیثنا ، فانهم حجتی علیکم و انا حجه الله علیهم .

وقتی میگن زمین از حجت خدا خالی نیست یعنی همیشه در این کره خاکی فرستاده ای و حجتی  برگزیده از طرف خدا بر روی این زمین بوده و هست ... همین امام معصوم علیه السلام که حجت  خداهستند فرمودند در زمان غیبت حجت بر شما فقیه تان است ... عالم فقیه جامع شرائط ...

دل خوش شدم از اینکه امروز رهبریمان با دو حجت عظمی سلاله پاک حضرت زهرا سلام الله علیها است ، دو پسر عمی که هردو خوی حسینی دارند و سادات حسینی ، هردو رهبری این جماعت دلباخته الله و آل الله را دارند و هر دو رهبر المسمی باسم ابیهما السید علی ...

آیت الله سیستانی   http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/91-11/23/9626_247.jpgقال الامام صادق علیه السلام

فانی قد جعلته علیکم حاکماً ، فاذا احکم بحکمنا فلم یقبله منه فانما استخف بحکم الله، و علینا رد والراد علینا الراد علی الله ، و هو علی حد الشرک بالله.
‹‹من او (فقیه جامع الشرائط) را حاکم شما قرار دادم ، هنگامی که او طبق حکم ما ، حکم کرد ، ولی حکم او پذیرفته نشد ، قطعاً حکم خدا سبک شمرده شده است ، و ما را رد کرده است ، آن کس که ما را رد کند خدا را رد کرده و چنین کسی در مرز شرک به خدا است.›› (وسائل الشیعه، ج18، ص98.)


۳۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۲ ، ۱۱:۰۹
شیخ عبدالزهرا وثوقی
بسم الله الرحمن الرحیم
عکس اول را در آورد:
این پسر اولم محسن است.

عکس دوم را گذاشت روی عکس محسن:
این پسر دومم محمد است، دوسال با محسن تفاوت سنی داشت.

عکس سوم را آورد و گذاشت روی عکس محمد؛
رفت بگوید این پسر سومم..

سرش را بالا آورد، دید شانه های امام(ره) دارد می لرزد..
امام(ره) گریه اش گرفته بود..

فوری عکسها را جمع کرد زیر چادرش و خیلی جدی گفت:
چهارتا پسرم رو دادم که اشکتو نبینم....خییلی جوانهای مردم رفتند ... جانهایشان را دادند ..  تا اقتدار اسلام و رهبری محکم بماند
دست ها با یاد ابالفضل دادند .. فرق ها شکافته شد ... حنجر ها دریده شد ... بچه هایی یتیم شدند و خانواده هایی داغدار جوانشان ...

امروز فقط و فقط پشت رهبری باشید و بس ...  قطعا وظیفه ی شرعی هست رای دادن و انتخاب کسی که مطیع و موازی امر رهبری عمل کند.


۱۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۲ ، ۱۰:۰۹
شیخ عبدالزهرا وثوقی
بسم الله الرحمن الرحیم

 

اوائل واسه خیلی ها جای تعجب داشت . اطرافیان بندگان خدا دقیقا قیافشون اینطوری میشد :

توی جلسات خواستگاری هم مطرح کرده بودم ... اصلا  انتظار نداشتم انقدر موافق و هم عقیده جواب بدن

این طور مطرح شد که : به بدی و خوبیش اصلا کاری ندارم بحثی جدا میطبد  ... حرف این است که یک خانواده طلبه ..خصوصا وقتی هردویشان طالب علم اند و طلبه اصلا فرصت وقت گذاشتن برای نشتن پای برنامه های این جعبه جادی ای رو ندارن ...   ما بر این عقیده ایم که بدون تلویزیون هم میشود زندگی کرد !  و گاها خیلی راحت تر و بهتر زندگی کرد !

که حضرت عللیه فرمودند ... بله ... بنظر من هم این وسیله انسان رو دوور میکنه ...

الحمدلله به برکت سایت های خبر گزاری  اخبار دااغ هر روز میل میشه . تازه  با نقد و بررسی و حواشی .. پس از اوضاع و اخبار نا آگاه نموندیم !

البته بماند که ما منزل خانواده هامون تلوزیون دارند ! ... تازه قبل  طلبگی ما از اون تلوزیون هایی داشتند که چندصد تا شبکه داشت !! که با ارشادات حقیر تعداد کانال ها به تعداد استان هایمان تقلیل یافت .

کلا فرق ما اینه که هر آهنگی رو توی خونمون راه ندادیم ! شهادت آب رو که همتون حتما دیدید ؟!  همان که محققین اثبات کردند آب و جمادات همه صاحب شعورند ... همانکه برای آب یکبار آهنگ پخش کردند و یکبار مناجات با خدا و در این آزمون چیدمان ملکول های و بلور های آب بار اول زشت و نامظم و بار دوم زیبا و منظم شد !

فرقمان این است که هر بی حیایی را برای خودمان طبیعی نمیکنیم ...  که خیلی راحت با یک سریال طبیعی میشود ... وقتی زن را که مظهر عفت است و وقار و جلال آنقدر پایین بیاورند و منشی ای لوده قرار دهند تا مورد محبوبیت مردم شود و موجب سرگرمیشان و این موج هی ادامه داشته باشد .... انتظار دارید در جامعه ما حرمت و ارزش زن حفظ شود ؟؟! 

وقتی میلیون ها چشم پای سریالیت که زنی با برادر شوهرش انقدر صمیمی و راحت صحبت میکند ... شوخی و بگو و بخند ... بعد مگر میشود برایشان حدیث بخوانی از پیغمبر که سر یک سفره نشتن با نامحرم گناه است ؟!!!

فرقمان این است که از اول تربیت اولادمان را با خاله (بووق) و بالا پایین پریدن عمو (بووق) شروع نمیکنیم ! آخر وقتی این بچه از طفولیتش پای آهنگ ۱۰۰٪ حرام نشته و بجای اخلاق و تربیت لکلک اردک و اردک تک تک گوش کرده ، همان دوره ای که باید قرائت قرآن یادش میدادی و وظیفه ات بوده ، مگر میتوانی فردا برایش بگویی عزیزم دی جی الیگیتور گوش نکن !!!

فرقمان این است که نمونه هایی را در زندگی مرور میکنیم که به نفعمان باشد ... عاقبت بخیرمان بسته به آن است سعی میکنیم زندگی حضرت زهرا را سریال وار مرور کنیم ... نه اینکه سریالی را ببینیم که خیلی راحت زن جلوی شوهرش می ایستد ... ادعا هایی دارد که خلاف مروت است ...حرف هایی میزند که ضد عطوفت و لطافت زنانگی اوست !

وقتی خانمی اوقات فراغتش را بجای رسیدگی بیشتر به تربیت اولاد و مهیا کردن اسباب و وسایل آرامش خانواده ، مجموعه هایی نشسته که شاید خیلی از رفتار های نمایش داده شده در آن بلکه اکثر .. وگاها همه ی برخورد های افراد آن غیر آموزه های خوشبخت کننده ی اسلام است و قطعا از آن تاثیر می پذیرد، چه انتظاری داری که آن روایت حسن التبعل پیامبر صل الله عله و اله السلام را رعایت کند و همه هدف زندگیش و بندگیش خوب شوهر داری کردن و تربیت اولاد صالح باشد و متوقع نباشد ؟؟؟  تازه تلوزیون ایرانمان که عالیست ... واویلاست اگر این بانوی مکرمه پای ویکتوریا و سلطان و عشق ممنوع نشسته باشد... !

کلا خیلی فرق خاصی نداریم ... فقط حس کردیم خیلی وقت و احتیاج به تلوزیون نگاه کردن نداریم . همین !!!


بعد نوشت :

عزیزان دل بزرگوار ... باز هم تاکید :

به هیچ کس سفارش نکردیم توی خونتون تلوزیون نداشته باشید .  فقط یک شرح حال شخصیمان بود .. کما اینکه خیلی از رفقای طلبه و حتی غیر طلبه ما هم ترجیح دادن محل آرامش شخصی خودشون رو ارووم تر حفظ کنند و بدور از همه ی هیاهو های دوده اندود جامعه ..  

و برای آگاهی از اوضاع فرهنگی سیاسی جامعه خیلی راه های دیگه وجود داره ... یکیش همین تلوزیون هست !  اما ما مثلا منزل پدرامون گاها نگاه میکنیم !!  هیچ لزومی نداره ما که طلبه هستیم و باید همه وقتمون صرف علم و درس خوندن بشه وقتمونو پای این سریال و اون سریال بگذرونیم

همونو میگیم اهل بیت برن یک چایی به لیمو یا بادرنجبویه یا به و سیب دم کنن بیان بشینن کنار آقاشون حالشو ببریم  .

و الا واسه عامه مردم فقط توصیمون اینه که حتما کنترل شده برنامه ها رو نگاه کنند و گاها همراه با نقد ... خصوصا با توجه بیشتری برای کودکان

یا علی

 

۳۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۵۵
شیخ عبدالزهرا وثوقی
بسم الله الرحمن الرحیم

هر دم از این باغ بری می رسد !  

تازه تر ازتازه تری می رسد !!

 

دقت کنید کدوم ارایشگاه زنانه رفت و آمد دارید کلا مکان حساسیست !!!

بعضا هم مرکز مشاوره ، هم مطب تخصصی  ، هم سمساری ، هم آموزش فنون جدیده ، هم سنتر فوق حرفه ای دعانویسی یا کلاس دوره تکمیلی مهارت های زندگی هستند !!  درضمن تخصص  در همه ی رشته های فوق بصورت کاملا مجرب و تجربی بوده !!

( قبل تر بگم ... بله .. هستند  ارایشگرهایی بسیار محترم و موقر و با حیا و عفافی از زنان مومنه و جلیله و استثنا اند !)

فقط همین کم مانده بود ... اپیلاسیون به روش معاینه دکتر زنان زایمان ... کلا همه جا اپیلیدی میشه ...

والله ... به خدا ... همه ی وجود زن به لطافت و حیاء ش است ...  خلق الله شما را چه شده ؟!! 

مد شده بود همه جو و تب سزارینشون گرفته بود ...  که انقدر هم برای سلامتی هم بچه و بیشتر از اون خود مادر بده ... الان خود اطبا میگن سزارین بلحاظ علمی تایید شده نیست .  اون دردی که مادر حین فراغ میکشه غیر از پاک کرده گناهان برای سلامتی بدن بانو مفیدست عجییب!

حالا هم اپیلاسیون ! اصلا به خوب و بدشم کار نداریم ... اما اخه تو ارایشگاه روی تخت ؟  اونم همه ی بدن ؟؟!!

حراااامه خواهر گل ... زن ها هم جلوی یکدیگر باید حدود حفظ کنند ... حیا داشته باشند ...

حتی برای درمان های پزشکی درجایی که ضرورت نباشه معاینه قسمتهایی از بدن حرااامست عزیز دل !

 

لا اله الا الله ... خدایا ....

این استعمار همه چیز مفید خوراکی و پزشکی مفید ملت مسلمون ایرانو گرفت ...

نمونش همون چیزیه که دیگه کسی یادش نمیاد آخرین بار چه زمانی دیدتش ...  خیلی وقتها اسمشو هم واسه خنده میارن فقط ...  همون واجبی یا نووره !!

احادیث و روایات وارد شده در آداب و احکام نوره کشیدن از ائمه اطهار(ع)

1. نوره کشیدن مستحب است و پاکیزگی و امان از بیماری هاست .

2. نوره کشیدن مستحب است، اگرچه  به فاصله سه روز باشد .
3. نوره کشیدن هر 15 روز یکبار سنت است .
4. مستحب است هرگاه 20 روز گذشت و شخص پولی برای نوره کشیدن ندارد، قرض کند و خداوند به او خواهد داد .
5. کراهت بسیار دارد که 40 روز نوره کشیدن را ترک کنند، بلکه روایت شده است تارک آن مومن و مسلمان نیست و چنین کسی کرامت و احترامی ندارد .
6. نوره کشیدن در روز چهارشنبه مکروه است.

7. مستحب است موقع نوره کشیدن قدری نوره بر سر بینی خود بگذارد و آن را ببوید و این دعا را بخواند: «صلی الله علی سلیمان بن داود کما امر بالنوره.».
8. موی بدن وقتی بلند شود ... و مفاصل را سست می گرداند و موجب ضعف و تنبلی و سل می شود .

9. نوره ... بدن را قوی می نماید و پیه کلیه ها را زیاد می کند و بدن را بانشاط و سرحال و سالم می سازد. 10. یکبار نوره کشیدن در تابستان بهتر است از ده بار نوره کشیدن در زمستان .
11. هر کس حمام برود و نوره بمالد، بعد حنا استعمال کند این عمل او امان از جنون و جذام و برص و آکله است تا دفعه دیگر که نوره بکشد و فقر را هم ازاو دور می کند .
12. نوره کشیدن پاک کننده بدن است و دفع دل گیری و پریشانی خاطر می کند .
13. نوره کشیدن از اخلاق پیغمبران است .

منابع
حلیة المتقین مرحوم مجلسی
وسائل الشیعه مرحوم شیخ حر عاملی

شب  عاشورا باکمبود آب  ابی عبدالله علیه السلام امر کردن که به شریعه بزنن و کمی آب برای استعمال نوره افراد مهیاکنند ..

 

انتخاب  با خودتان !


قابل توجه بزرگوارانی که شاید هر از گاهی طبع قدیسی گریشون گل میکه و افاضاتی ایراد می فرمایند:

۱. در عین حالی که خطاب متن روبه خواهران است مخاطب اصلی این بحث برادران هستند که لزوم است روشنتر باشند .

۲. مطلب از نکات بحرانیست که هم رده های این موضوع و کلا ریختن قبح و زشتی های حیا  امروز شدیدا موردفعالیت غرب است بروی مسلمین

۳. مساله کاملا یک حکم فقهی بوده که با اتفاق مراجع محترم تقلید و بحکم مشهور نظر بر عورت در غیر از زن و شوهر حرام است . حتی به مادرانی که کودکی دارند توصیه شده که در غیر ضرورت معاینی و پرستاری نظر به  عورت کودکان خود  نداشته باشند و حکم همان است .

۴. مطلب ابهام خاصی ندارد و روشن بوده و جای قیل و قال خاصی وجود نداشته که عده ای از قدیس مآابان بزرگوار را متالم سازد !!

5. روی مبحث مطرح شده چندین فکر پردازش داشتند لذا از افرادی که پیشنهاداتی داشتند در عین حالی که ممنونیم خواهشمندیم توشه شان را از مطلب بگیرند و یا علی ...

۲۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۲ ، ۱۸:۵۸
شیخ عبدالزهرا وثوقی